Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe Moodne Makramee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Ene Palu, (registrikood 14402311, asukohaga Videviku 12, Tallinn, 10131).

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.  Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad (värv, suurus jne.) ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Ostjale saadetakse ettemaksuarve, mille tasumise järel saadetakse kaup.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse Eesti-siseselt, kasutades selleks Itella Smartposti või Omniva teenuseid ja kokkuleppel on võimalik ka ise kaubale järele tulla. Teistesse riikidesse on võimalik saata ainult kliendiga eelneva kokkuleppe korral. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-3 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 20 kalendripäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul. 

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Taganemisõiguses on erandid õpitubade piletite puhul (loe altpoolt eraldi peatükke)

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@moodnemakramee.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Kauba tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@moodnemakramee.ee.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Õpitubades osalemine

Õpituppa registreerunud osalejatelt palutakse saabuda õigel ajal, eelistatavalt vähemalt 15 minutit enne koolituse planeeritud algust. Kui osalejal on plaanis hilineda, kohale mitte ilmuda või koolituselt lahkuda mis tahes põhjusel, peaks ta sellest ette teavitama.

Kui õpituppa registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Veebipoodi e-kirja teel (info@moodnemakramee.ee) või telefonil +372 5062537.

Õpitoast loobumisel, kui teatatakse kuni 24 tundi enne õpitoa algust, tagastatakse 100% koolitustasust. Kui Ostja soovib tasu üle kanda järgmisele toimuvale samaväärsele koolitusele, siis teavitab ta sellest Veebipoodi ning tagasimakset ei tehta.

Õpitoast loobumise teatamisel vähem kui 24 tundi või õpituppa mitteilmumise korral piletiraha ei tagastata.

Õpitoa ärajäämine või edasilükkumine

Veebipoel on grupi mittetäitumisel õigus õpituba ära jätta või toimumist edasi lükata grupi täitumiseni. Registreerunuid teavitatakse sellest telefoni või e-posti teel hiljemalt kolmepäevase etteteatamisega. Õpitoa ärajäämisel makstakse piletiraha tagasi täies ulatuses või kantakse soovi korral üle mõnele teisele koolitusele.

Õpitubade täiendav info

Veebipood ei vastuta õpitoas osalejate tervisliku seisundi ja võimalike vigastuste eest.

Õpitubade toimumise keel on eesti keel, kuid vastavalt klientide soovile korraldatakse eritellimusel õpitubasid ka vene ja inglise keeles.

Koolitusmaterjalide autoriõigused kuuluvad Veebipoele.

Tekkivad vaidlused püütakse lahendada pooltevaheliste läbirääkimiste teel.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab Ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui Ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@moodnemakramee.ee  või helistada telefonil: +372 5062537.

Kui Ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Intellektuaalomand ja kaitse
Kogu intellektuaalomand Veebipoes kuulub Ene Palu OÜ-le ja on autoriõigusega kaitstud. Autoriõigust ja muid intellektuaalomandi õigusi kaitsevate seaduste rikkumine, autoriõigust rikkudes, levitades, avaldades kommertsotstarbel, kasutades massimeedias on keelatud.